Woda zasadowa – włącz ją do swojej diety

Woda jest niezbędnym składnikiem do życia, dlatego tak ważne jest jej regularne spożywanie. Stanowi ona ponad 60% masy ciała u osoby dorosłej, jednak z racji tego, że na bieżąco się jej „pozbywamy” musimy również zadbać o jej dostarczenie. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na jakość wody, jaką dostarczamy do naszego organizmu. Jak się okazuje, najlepsza jest ta o wysokim stężeniu PH, dzięki której jesteśmy w stanie zachować równowagę kwasowo-zasadową.

Woda zasadowa (alkaiczna) to woda pitna z wysokim stężeniem PH (potencjałem wodoru). Skala PH utrzymuje się w granicach od 0 do 14 i do połowy zakresu ma odczyn kwaśny powyżej 7 – zasadowy. O wodzie alkalicznej możemy mówić, gdy skala pH wskazuje więcej niż 7,5 – jednak najlepiej, żeby była w granicach 9 – wtedy daje najlepsze efekty.

Woda alkaliczna – po co?

Głównym zadaniem wody alkalicznej jest pozbycie się zakwaszenia organizmu, które jest częstym powodem złego samopoczucia, przemęczenia, a także może prowadzić nawet do chorób nowotworowych. Picie wody zasadowej może przywrócić równowagę pH w naszym organizmie i tym samym pozbyć się negatywnych efektów wywołanych jej zaburzeniem. „Żywa woda” dzięki zawartości minerałów i odpowiednim stężeniu zasadowym wspomaga układ krwionośny i nerwowy oraz dzięki właściwościom antyoksydacyjnym wspomaga walkę z wolnymi rodnikami. Jest także idealnym napojem dla osób aktywnych fizycznie. Wypicie jej przed treningiem zwiększa wytrzymałość mięśni dzięki czemu później odczuwamy zmęczenie organizmu oraz pozwala walczyć z „zakwasami”

Zapraszamy do naszego baru, w którym oprócz możliwości zakupu wody alkalicznej macie pewność, że każda potrawa w 100% przygotowywana jest na bazie „żywej wody”!