Polki najczęściej szukają diet w Internecie?

Mówi się, że Polki są najpiękniejszymi kobietami na całym świecie. Możliwe, że tak jest. Ale my Polki wcale tak nie myślimy. Co druga z nas myśli, że coś nie pasuje jej w wyglądzie. Nie wspominając już o zbędnych kilogramach, które nierzadko się pojawiają. Informacje, które na przestrzeni ostatnich lat, zebrane zostały przez WHO – World Health Organization, czyli Światową Organizację Zdrowia, wskazują, że Polki są jednymi z najbardziej krytycznych w stosunku do swojego wyglądu kobiet, żyjących w Europie.

Badania WHO wskazują, że niechęć do swojego wyglądu zaczyna się już od najmłodszych lat. Polskie nastolatki zajęły pierwsze miejsce w rankingu kilkudziesięciu krajów, który miał wskazać narodowość, u której samoocena jest najniższa. Młode dziewczyny, podobnie jak i starsze generacje, uważają się za zbyt grube. Warto nadmienić jednak, że u większości z nich nie stwierdzono nadwagi.  

Portal „Chef’s Pencil” postanowił sprawdzić, który kraj najczęściej decyduje się na diety. Wynik wyszukiwań w Polsce? 100. Redaktorzy “Chef’s Pencil” podkreślają, że jest to liczba, która znacznie dominuje nad innymi krajami. Polskę od Australii, która zajęła drugie miejsce, dzieli tych wyszukiwań aż 13. Choć może to nie wydawać się szczególnie dramatycznym wynikiem, na tle reszty krajów prezentuje się to naprawdę nieciekawie. Co więcej, badania nad wynikami wyszukiwań w przeglądarce Google, wykazały, że największe zainteresowanie dietami utrzymuje się w Polsce aż od sześciu lat!