Guarana zamiast kawy?

Guarana jest rośliną pochodzącą z Ameryki Środkowej i Południowej. Wielu osobom kojarzy się ona przede wszystkim z napojami energetyzującymi. Jednak niewiele osób wie, że popularność jaką zdobyła zawdzięcza właściwościom prozdrowotnym.

Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez „doładowania baterii” kawą. Jednak zdania dotyczące spożywania ziaren kawy są podzielone. Dodatkowo, niewiele osób zdaje sobie sprawę, że zbyt długie ich spożywanie wiąże się z nabyciem nietolerancji pokarmowej. Nic straconego, ponieważ ma ona groźną konkurencję – guaranę. Jak dowodzą liczne badania naukowe – zdaje się być ona zdrowszym i skuteczniejszym zamiennikiem. Jej podstawową zaletą jest fakt, że w porównaniu do kawy jest substancją nieuzależniającą ! Co więcej, zawiera ona więcej kofeiny, jednak wchłanianej dużo wolniej – to sprawia, że efekt spożywania utrzymuje się nawet do 7 godzin. Ważne, że dodaje ona energii bez dodatkowych skutków ubocznych. To sprawia, że jest idealną rośliną dla osób zmagających się ze zmęczeniem, koncentracją czy obniżonym nastrojem.

Guarana i jej właściwości zdrowotne

Guarana oprócz tego, że działa silnie pobudzająco posiada także silne właściwości, które odbijają się pozytywnie na naszym zdrowiu. Właściwości guarany:
-wpływa pozytywnie na działanie mózgu – poprawia koncentrację oraz poprawia samopoczucie, co znacznie wpływa na jakość życia i wykonywanych czynności
– mało osób wie, że guarana jest jednym ze składników leków na ból głowy
– ma właściwości antyoksydacyjne
– poprawia odporność oraz wytrzymałość fizyczną – jest również idealnym składnikiem na tzw. „zakwasy”
– wspomaga oczyszczanie organizmu
– pomaga w walce z „pomarańczową skórką”
– zwiększa libido