Dieta przedcukrzycowa

W dzisiejszych czasach nie trudno o przetworzone jedzenie. Takie jedzenie ma to do siebie, że zawiera nie dość, że dużo chemii to i dużo cukrów pod różną postacią. Jedząc dużo takich przetworzonych cukrów można nabawić się cukrzycy. Zanim jednak do tego dojdzie to dostajemy ostrzeżenie w postaci stanu przedcukrzycowego. Jest to ostatni moment na to, aby coś zrobić ze swoim odżywianiem, bo jeśli nic się nie zrobi, to stan ten może przemienić się w prawdziwą cukrzycę. Aż 90 procent ludzi nie wie o tym, że ma stan przedcukrzycowy. Jak go rozpoznać i dlaczego warto wdrążyć w swoje życie dietę przedcukrzycową?

Dietę przedcukrzycową należy wdrążyć przy stanie przedcukrzycowym, by nie dopuścić do powstania cukrzycy. Jest to dość poważny problem dzisiejszych czasów, gdyż żywność, którą spożywamy jest wysoko przetworzona. Każdemu z nas wydaje się, że mnie to nie dotyczy ale aż 90 % nie wie o tym, że ma już stan przedcukrzycowy. Swoim zdrowiem powinny zainteresować się osoby przede wszystkim z nadwagą i otyłością typu brzusznego, osoby wykonujące siedzący tryb życia oraz osoby u których występuje brak aktywności fizycznej jak również osoby prowadzące niezdrowy tryb życia i posiadający zbyt kaloryczną dietę.

Jak rozpoznać stan przedcukrzycowy

Stanu przedcukrzycowego nie wykryjemy sami. Warto udać się do poradni profilaktycznej i zrobić niezbędne badania, aby ocenić ryzyko wystąpienia stanu przedcukrzycowego bądź już cukrzycy. Wpierw lekarz zrobi z nami wywiad odnośne naszego trybu życia oraz naszej diety, przy wątpliwościach wyślę nas na badania glukozy po której będziemy mieli 100 % pewności.

Stan przedcukrzycowy jest stanem, który nieleczony prowadzi do cukrzycy. Aby temu zapobiec, chory powinien zmienić styl życia. Przede wszystkim musi skupić się na zmianie diety na zbilansowaną tzn. z dopasowaną do zapotrzebowania organizmu kalorycznością. Pomoże to zredukować masę ciała, a także zmienić nawyki żywieniowe na zdrowsze. Ponadto, musi również zadbać o codzienną aktywność fizyczną, która nie tylko zredukuje tkankę tłuszczową, ale także dotleni organizm, wspomoże pracę układu krwionośnego, poprawi kondycję i samopoczucie. Z reguły takie zmiany pomagają w przywróceniu odpowiedniego poziomu glukozy we krwi.