Fasola czerwona – zbawienne warzywo na zachowanie idealnej sylwetki

Fasola czerwona jest to roślina strączkowa, która wspomaga odchudzanie. Czerwona fasola pozytywnie wpływa również na pamięć oraz działa antydepresyjnie. Poza tym zawiera izoflawony, substancje cenne dla kobiet, ponieważ wspomagają organizm w okresie menopauzy oraz dla mężczyzn – wykazują działania wspomagające zapobieganiu powstawania raka prostaty. Czego jeszcze nie wiemy o czerwonej fasoli?

Czerwona fasola, zwana także fasolą nerkowatą (ze względu na kształt) jest źródłem błonnika pokarmowego. Jak wiadomo wysoka zawartość błonnika zapobiega zbyt szybkiemu wzrostowi poziomu cukru we krwi po posiłku. Osoby zmagające się z cukrzycą powinny włączyć to warzywo do swojej diety. Fasola jest również źródłem białka. Ma go więcej niż mięso, ale jest ono uboższe w aminokwasy. Produkty dnia codziennego takie jak mięso, jaja, ryby są to produkty kwasotwórcze. Białko zawarte w fasoli ma właściwości zasadotwórcze. Pomaga to zachować równowagę w organizmie.

Fasola czerwona to idealne warzywo do zachowania idealnej figury. I choć mogłoby się wydawać, że fasola to ciężkostrawne warzywo, to mimo wszystko bardzo pożywne i syte, co oznacza, że wcale nie musimy dużo zjeść aby się najeść. Zawiera ona również mało tłuszczu, a dużo błonnika, który ułatwia trawienie. Fasola czerwona pasuje do większości dań i warto mieć ją jak najczęściej w menu. Dlatego już dziś włącz to cenne warzywo do diety i ciesz się zdrowiem oraz piękną figurą.

czerwona fasola