Acerola – duża dawka witaminy C

Acerola jest źródłem witaminy C, która każdego dnia powinna docierać do naszego organizmu. Tylko jeden jej owoc zawiera w sobie tyle tej cennej witaminy co 1,5 sztuki cytryny. Czemu tak ważna jest rola witaminy C w naszym organizmie i czemu powinniśmy spożywać właśnie Acerole?

Co to jest Acerola?

Acerola to owoc rosnący w ciepłych klimatach. Pochodzi z Karaibów, a także z Ameryki Środkowej, i po części z Ameryki Północnej i Południowej. Owocuje przez cały rok. Wyglądem przypomina wiśnię. Jest źródłem witaminy C.

Acerola

Acerola swoją popularność zdobyła właśnie dzięki dużej zawartości witaminy C. Właściwości aceroli zapobiegają przeziębieniom wzmacniając nasz organizm. Tak więc spożywanie tych owoców w okresie największych przeziębień, uchroni nas przed grypą i katarem. Owoce aceroli wpływają również pozytywnie na stan skóry. Dodatkowo jest antyoksydantem, co oznacza, że będzie chroniła nasz organizm przed chorobami związanymi z wolnymi rodnikami, jak również nowotworami. Dzięki tak dużej zawartości witaminy C jest również dobrym sprzymierzeńcem do walki z anemią. Badania naukowe wykazały, że witamina C z owoców Aceroli jest dużo lepiej przyswajalna niż syntetyczna witamina.

Acerola