Shot – (po angielsku „strzał”) dla zdrowia

Shot – (po angielsku „strzał”) dla zdrowia

Shoty z pewnością kojarzą Wam się z małymi drinkami, wypijanymi na raz i to z alkoholem. Jak się jednak okazuje istnieją też shoty zdrowotne i całkowicie bezalkoholowe, które w skondensowanej formie dostarczają nam mnóstwo witamin. Shoty witaminowe potocznie nazywa się łykiem energii lub łykiem zdrowia w ostatnich latach cieszą się dużą popularnością. Dzięki nim dostarczysz do organizmu witaminy i minerały, substancje energetyzujące, węglowodany, aminokwasy. W zależności od składu i rodzaju shoty przyspieszają metabolizm, zwiększają zdolności wysiłkowe i regeneracyjne mięśni, redukują uczucie zmęczenia, podnoszą poziom energii, a  także zwiększają motywację, koncentrację. Witaminy odpowiadają za tysiące prawidłowych reakcji w naszym organizmie. Ich niedobór może powodować osłabienie, zmęczenie, pogorszenie kondycji skóry, włosów i paznokci, spowolnienie metabolizmu, a także choroby układu krążenia, układu kostnego, układu nerwowego i wiele innych. W takiej sytuacji pomocne mogą się okazać shoty witaminowe.

  Shot z Buraka

Shot z burka to zagęszczony sok z buraków w formie praktycznego shota, które są wartościowe dla każdego, bez względu na wiek czy stan zdrowia. Gdy brakuje energii, pojawiają się problemy koncentracją, a ochoty do pracy brakuje, najczęściej sięgamy po kubek kawy lub napoje energetyczne pełne sztucznych barwników. A wystarczy wypić świeżego shota z buraków, by w równie skuteczny sposób pobudzić umysł i ciało do działania. Buraki znane są ze swoich zdrowotnych właściwości, a dzięki zawartości witamin i minerałów są znacznie skuteczniejsze w przywracaniu utraconej energii niż napoje z dodatkiem kofeiny. Buraki to źródło witaminy A, C, witamin z grupy B, które usprawniają funkcjonowanie organizmu, łatwo przyswajalnego żelaza, magnezu, potasu, wapnia i fosforu, a także bezcennego błonnika. Shot z buraka pozwala na dostarczenie do krwioobiegu skoncentrowanej dawki tlenku azotu (NO). Nie ma drugiego takiego warzywa, które od przeszło dekady cieszyłoby się tak dużą popularnością wśród sportowców. Obecnie sok z buraka jest stosowany przez szeroką grupę sportowców w celu wspierania wytrzymałości i intensywnej wydajności sportowej. Chcesz być szybszy, mieć więcej mocy i wydłużyć czas treningu i poprawić jego efektywność. Sposobem na osiągnięcie wszystkich tych celów są azotany, które zwiększają ilość tlenku azotu (NO), który z kolei rozszerza naczynia krwionośne, zwiększając tym samym przepływ krwi.

Shot z kapusty kiszonej

Shoty z kapusty kiszonej ma wiele leczniczych i prozdrowotnych właściwości. Sok z kiszonej kapusty jest bogatym źródłem antyoksydantów oraz witamin i minerałów. Posiada witaminy B1, B2, B3 i B6 oraz K, E i C. Co ciekawe, znajduje się w nim również witamina U, która wykazuje działanie antyzapalne i przyspiesza gojenie się ran oraz normalizuje soki żołądkowe (zmniejsza lub zwiększa ich ilość w zależności od zapotrzebowania organizmu). Co więcej, zawiera luteinę i zeoksantynę, które poprawiają wzrok i chronią soczewkę oka, dzięki temu opóźniają rozwój zaćmy. Ze względu na zawartość fitoncydów, kwaśny napój wykazuje właściwości grzybo- i bakteriobójcze, czyli naturalne antybiotyki, które pomagają przy dolegliwościach pokarmowych, bólach stawów i bezsenności. To jednak nie wszystko. Kiszona kapusta, a dokładnie sok wykazuje pozytywny wpływ na działanie całego organizmu, a dodatkowo opóźnia procesy starzenia, zapobiega chorobom wrzodowym i nowotworowym oraz wspiera działanie układu pokarmowego. Produkt ten sprzyja wchłanianiu żelaza, które współtworzy czerwone krwinki, wzmacniając serce i ścianki naczyń krwionośnych. One z kolei poprawiają pracę układu immunologicznego i znacznie zwiększają odporność organizmu.